Petak, 3 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTNogomet: Jadran poražen u Otoku

Nogomet: Jadran poražen u Otoku

Nogometaši tučepskog Jadrana u sklopu 21. kola 1.ŽNL gostovali su kod NK OSK-a. Bivši trećeligaš i ove sezone težio je povratku u viši rang, ali njihovi ovosezonski nastupi nisu bili dovoljni za borbu za vrh. Unatoč tome, OSK-ovci drže vrlo dobro četvrto mjesto te su kao takvi utakmicu protiv Tučepljana dočekali kao favoriti.

Jadran pak ne stoji baš najbolje, no ostanak u ligi nije doveden u pitanje.
Što se tiče utakmice u Otoku, ista je bila vrlo zanimljiva i neizvjesna, a bodovi su na kraju ostali u okolici Sinja (2:1). Zanimljivo, sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Prvi pogodak vidjeli smo već u 7. minuti, kada Jure Matijašević zabija za 1:0 vodstvo domaćih. Gol u ranoj fazi utakmice skinuo je određeni teret s leđa OSK-u, no njihova prednost nije bila dugog vijeka. Dapače, u 20. minuti gosti su ni krivi ni dužni došli do izjednačenja. Ivan Banić-Škojo nespretno je ubacio loptu u vlastitu mrežu i vratio Jadran u utakmicu. U posljednjoj minuti prvog poluvremena, Jure Matijašević postiže svoj drugi pogodak i postavlja konačnih 2:1.

Jadran trenutno zauzima 11. mjesto s 25 osvojenih bodova. No, bodovne razlike vrlo su male pa je tako Jadran svega pet bodova udaljen od petog mjesta. S obzirom da je do kraja ostalo još pet kola, pruža mu se prilika da još malo popravi svoj konačan plasman.
Sljedeće kolo igra se u subotu, kada Jadran na Slatini dočekuje Omladinac iz Vranjica.
D.Srzić/ foto NK Jadran

NK OSK – HNK JADRAN (T) 2:1 (2:1)
STADION: ŠC Gola Brda
GLAVNA SUTKINJA: Ivana Bogdanović
STRIJELCI: 1:0 Matijašević (7′), 1:1 Banić-Škojo (20′) ag, 2:1 Matijašević (45′)
NK OSK: Ante Šušnjara, Vinko Džimbeg, Duje Banić, Jure Trapo Milanović, Ivan Marinović, Gabriel Kljajo-Norac, Luka Marinović, Jure Matijašević, Petar Bašić-Šiško, Stipe Banić-Škojo
KLUPA: Matej Martinović, Lovre Jukić
HNK JADRAN (T): Antonio Husičić, Marin Jović, Blažen Godinović, Antonio Bušelić, Lovre Čović, Nikola Pašalić, Ante Sokol, Vinko Pear, Bartul Cvitanović, Marin Koštić, Ivan Kraljević
KLUPA: Alen Šarić-Hodžić, Mateo Roskam, Ivan Buhač, Danijel Džoja, Ivan Šutić-Galić