Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTKICKBOXING Završen međunarodni Memorijalni turnir Davor Jović, Mawashiju gotovo 30 odličja

Gradska sportska dvorana u Makarskoj u subotu je ugostila 26.po redu Croatia Open 2022 i 5.Memorijal Davor Jović, održan u organizaciji Kickboxing kluba Mawashi, te pod vodstvom našeg proslavljenog kickboksača i četverostrukog svjetskog prvaka Pere Gazilja.

Natecanja su trajala od 11 do 20 sati na ukupno 5 borilišta, na kojima je nastupilo preko 400 boraca iz 51 kluba iz Hrvatske, BiH, Slovenije i Srbije, a borbe su se održavale u disciplinima point fighting,light contact ,kick light i K1.

Nakon uvodnih riječi predsjednika saveza Tomislava Bilanđića, tehničkog direktora Wako svjetske federacije Romea Deše i predsjednika zajednice sportskih udruga grada Makarske gosp. Ante Bilića natjecanje je otvorio Ante Jović, sin Heroja domovinskog rata Davora Jovića po kojem turnir nosi i ime.

Ukupno najbolji klub bio je Jastreb iz Jatrebarskog, naš KBK Mawashi bio je 5.u ukupnom poretku sa 7 zlatnih te spo 11 srebrenih i brončanih medalja Romea Deše

Kbk Mawashi je osvojio ukupno 7 zlatnih,11 srebrenih i 11 brončanih medalja i zauzeo ukupno 5.mjesto u poretku klubova.Ukupno najbolji klub je bio klub Jastreb iz Jastrebarskog.Najuspješniji naši borci su bili Sara Boban (2 zlatne medalje), zlata su osvojili i Franko Jukić, Cvita Crljen, Petra Gazilj, Drago Bašković i David Jozipović, koji je osvojio zlatnu medalju u seniorima.

– Zahvaljujemo ovim putem svim borcima i njihovim trenerima,roditeljima i sponzorima. Ovaj turnir će se u našem gradu održati i dogodine, i bit će još veći – poručili su organizatori.