Petak, 3 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTSPORT Vrgorac potopio Novo Vrijeme u Biokovskom derbiju

SPORT Vrgorac potopio Novo Vrijeme u Biokovskom derbiju

Vrgorac je proslavio veliku pobjedu osvojivši vrijedna 3 boda u borbi za opstanak, dok su Makarani nakon prošlotjednog remija s Osijekom još jednom razočarali svoje navijače porazom u svebiokovskom derbiju.

U 17. minuti Vrgorac dolazi do prednosti. Poprilično naivno je obrana gostiju izigrana nakon ubačaja sa strane duboko u protivničkoj polovici, Roskam je izašao sam pred Baškovića i lijepo ga prebacio za 1:0! Uoči odlaska na odmor “nebeskoplavi” dolaze do povećanja prednosti. Martinac je izašao sam pred Baškovića koji njegov udarac brani rukom izvan kaznenog prostora.

Bašković je isključen, a kako je to bio šesti prekršaj gostiju “nebeskoplavima” se pružila sjajna prilika s ruba kaznenog udarca doći do novog zgoditka. Odgovornost je preuzeo Martinac i rutinski savladao Hercega za velikih 2:0 Vrgorca nakon prvih 20 minuta.

U nastavak gosti ulaze žustrije, no inicijativu ne uspijevaju materijalizirati, jer Vrgorčani se jako dobro brane.

Sredinom nastavka najprije je Roskam velemajstorski iskosa s desne strane prebacio istrčalog Hercega za 3:0, da bi nakon toga gosti prešli na igru s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu Osredkar gubi loptu, a Martinac sa svoje polovice prizemnim udarcem zabija za velikih 4:0.

Gosti su nastavili napadati s golmanom-igračem, no Vrgorčani se vrlo dobro brane, a rijetke propuste obrane neutralizirao je vratar Vuković.

Crofutsal/MD, foto MD

VRGORAC – NOVO VRIJEME APFEL 4:0 (2:0)

VRGORAC: Marko Vuković, Ante Kraljević, Nikola Gudasić, Mateo Kozarić, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Alen Vuković, Mate Marinović, Duško Martinac, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac, Marko Vučić, trener: Krešimir Čubelić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Roskam (17′), 2:0 Martinac (20′), 3:0 Roskam (29′), 4:0 Martinac (30′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 10 (5+5); Novo Vrijeme Apfel 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Kozarić (7′), Roskam (13′) – VRGORAC