Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT3.NL-Jug: Zmaj i dalje čeka na prve proljetne bodove

3.NL-Jug: Zmaj i dalje čeka na prve proljetne bodove

Prošli vikend odigrano je 18. kolo 3.NL-Jug. Nogometaši Zmaja gostovali su kod jednog od favorita za naslov, sinjskog Junaka. Zanimljiva utakmica otišla je na stranu domaćina, koji je slavio s 3:1.

Utakmica u alkarskom gradu bila je vrlo sadržajna. Nakon što je veći dio prvog poluvremena protekao u borbenom duhu Sinjani su malo prije odlaska na odmor uspjeli pronaći način da otključaju obranu Zmaja. U 39. minuti domaćina je u vodstvo doveo Ivan Mastelić.

Na drugi pogodak čekalo se do 51. minute, kada Bruno Marić zabija i povećava prednost domaćih. Makarani su potom preuzeli više rizika u igri, to im se ubrzo i isplatilo te u 71. minuti preko Fabjana Blaževića smanjuju na 2:1. Ipak, deset minuta kasnije Robert Jandrek zabija za 3:1 i otklanja sve dileme oko pobjednika.

Zmaj se nažalost, prekasno probudio, a za njegov novi poraz najzaslužnija su dva bivša igrača Hajduka, Ivan Mastelić i Robert Jandrek.

Zmaj je trećim proljetnim porazom ostao na pretposljednjem, 14. mjestu s 12 osvojenih bodova. Sinjani su pak pobjedom došli do ukupno 31 bod, što je sedam manje u odnosu na vodeći Zadar.

Sljedeće kolo igra se za tjedan dana, a Zmaj će podno Biokova dočekati Primorca.