Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTZAVRŠETAK VESLAČKE SEZONE Regata na Neretvi donijela žetvu medalja Makaranima

ZAVRŠETAK VESLAČKE SEZONE Regata na Neretvi donijela žetvu medalja Makaranima

Posljednju regatu u ovoj veslačkoj sezoni natjecatelji našeg VK Biokovo odradili su sa sjajni uspjehom – Mini kup regata u Metkoviću i u konkurenciji 300 veslača i veslačica donijela je  Makaranima pravu žetvu odličja, čak 18 medalja.  Ukupno su osvojili pet zlatnih, devet srebrnih te četiri brončana odličja, a klub je u svih pet regata koje se boduju za ovo natjecanje  sakupio ukupno najviše bodova te osvojio prvo mjesto. Kako nam govori trener Luka Srzić, ukupno su i kadeti bili najbolji u svojoj kategoriji, a juniori B ukupno drugi u svojoj kategoriji.  – Važno je napomenuti da smo od 5 kup regata odradili 4, jer na 3. Kup regati u Rami nismo bili radi štednje novca, jer uređujemo klupske prostorije.Bila je ovo još jedna vrhunska sezona za nas, s osvojenom srebrenom državnom medaljom,  pet posada izborilo je finale Kupa Hrvatske s kojeg smo se također vratili sa medaljom, u kupu smo zauzeli visoko 5.mjesto od ukupno 14 klubova, odmah iza velikih klubova kao šta su Gusar iz Splita, Jadran iz Zadra, Mornar, a ispred velike Krke iz Šibenika i drugih. Osvojili smo preko 120 medalja, 10 pehara, OŠ oca Petra Perice ima najuspješnije veslače za 5. i 6. razrede osvojivši školsko natjecanje u tom uzrastu, te smo naposljetku u uzbudljivoj završnici osvojili i ovo mini Kup natjecanje. Hvala svima koji su nam pomagali, koji su nas pratili i koji su bili uz nas i ovu sezonu – poručio je Luka Srzić