Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTUrania bez bodova na gostovanju u Kaštelima

Urania bez bodova na gostovanju u Kaštelima

Treća nogometna liga Jug stigla je do 9. kola, a većina utakmica odigrana je jučer. Jedan od dvoboja subotnjeg programa bio je i onaj između kaštelanskog GOŠK-a i baškovodske Uranie, a s 2:0 bolji je bio GOŠK.

Nogometaši Uranie u posljednje vrijeme ne igraju dobro, a ogled protiv Kaštelana vidjeli su kao dobru priliku za izlazak iz rezultatske krize. Međutim, u tome ipak nisu uspjeli. Prvi pogodak na susretu pao je već u 12. minuti, kada Tin Jukić-Peladić dovodi domaćine u vodstvo. U 68. minuti Ante Mrkonjić zabija za 2:0 i stavlja točku na i. Urania je tako došla do četvrtog uzastopnog poraza (prethodno je gubila od GOŠK Dubrovnika, Vodica i Zagore), čime je produbila svoju krizu. Ovaj poraz gurnuo je Uraniu na 13. mjesto (7 osvojenih bodova), dok su Kaštelani s nova tri boda skočili na petu poziciju (14 osvojenih bodova).

Sljedeće kolo igra se 22. i 23. 10., a nogometaši Uranie na svom će terenu dočekati vodeći Zadar.