Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTUMN MAKARSKA Mali plamen u spektaklu bolji od Magica, Domina namučila prvake

UMN MAKARSKA Mali plamen u spektaklu bolji od Magica, Domina namučila prvake

Ovaj tjedan na rasporedu je 17. kolo makarske malonogometne lige. Prva četiri susreta odigrana su u srijedu, dok su preostala dva na rasporedu večeras.
Najviše uzbuđenja ponudila je utakmica između Magica i Malog Plamena. Spomenute ekipe odigrale su najzanimljiviji dvoboj dosadašnjeg dijela 17. kola, a u neizvjesnoj završnici do pobjede je stigao Mali plamen.

U prvih 20 minuta igralo se vrlo tvrdo, a pogodaka nije bilo. Sve ono što je propušteno u prvom poluvremenu, obilato je nadoknađeno u nastavku. Golijadu je u 22. minuti otvorio Marko Rašić koji već u ranoj fazi drugog dijela dovodi Magic Pub u vodstvo. Minutu kasnije, na semaforu je već 2:0. Ovaj put mrežu Malog plamena zatresao je Antonio Rudelj. Dva primljena gola u vrlo kratkom periodu bila su veliki šok za Plamen, no ipak se uspio vrlo brzo pribrati. U 27. minuti Dragan Jovanović smanjuje na 2:1 i svoju ekipu vraća u igru. Četiri minute kasnije, Mali plamen preko Maria Šimića dolazi do izjednačenja.

Super uzbudljivo drugo poluvrijeme okončano je nevjerojatnom završnicom. Naime, u posljednje četiri minute vidjeli smo čak tri pogotka. Najprije je u 36. minuti Mali plamen preko Nikše Šimića došao do potpunog preokreta i vodstva 2:3, no niti minutu kasnije Čarobnjaci zahvaljujući Mateju Marinu Mihaljeviću dolaze na 3:3. Kada se već činilo da će utakmica završiti podjelom bodova Mali plamen zaradio je kazneni udarac. Siguran realizator bio je Andro Tolj, koji je svom klubu osigurao tri velika boda.

Još efikasnija bila je utakmica između Amicisa i DPH Torcide MR, no u njoj nije bilo ni najmanje neizvjesnosti. Dapače, Amicis je odigrao jednu od najboljih ovosezonskih utakmica te je slavio s čak 7:1. Do uvjerljive pobjede vodili su ga Ante Sokol (postigao hat-trick) i Josip Gojak (dvostruki strijelac), a na listu strijelaca upisali su se još i Filip Vuletić i Josip Pejković. Počasni pogodak za Torcidaše djelo je Mateja Bitange.

Aktualni prvaci nisu trebali imati pretežak posao, no na terenu je bila potpuno drugačija slika. Branitelju naslova u 17. kolu suprotstavila se Pizzeria Domina, koja u svojoj debitantskoj sezoni nikako ne uspijeva uhvatiti pravi ritam.

Drveničani su u ovu utakmicu ušli kao izraziti favoriti, no na kraju su se morali namučiti za nove bodove.

Tvrda i neizvjesna utakmica okončana je u 37. minuti, kada Roko Urlić pogađa za minimalnih 0:1 i novu vrijednu pobjedu svoje ekipe.

Fast food Monaco odavno se nalazi na posljednjem mjestu, no bodovna razlika u odnosu na pretposljednje iznosi samo četiri boda. Novo kolo donijelo mu je još jednu priliku za hvatanje priključka, ali čekao ga je vrlo izazovan protivnik. S druge strane terena stajala je PP Makarska. Ove sezone vrlo dobri Policajci pokazali su se kao prevelik zalogaj za dečke sa Zelenke, koji su doživjeli novi uvjerljiv poraz.

Iako je konačan rezultat vrlo visok vrijedi spomenuti da su svi golovi postignuti u posljednjih 16 minuta. Sve do tada gledali smo tvrdu i borbenu utakmicu u kojoj se nije nazirao pobjednik. Monaco se nešto više od jednog poluvremena održao protiv PP Makarske, no onda je potpuno pokleknuo. U 24. minuti mrežu Fast food Monaca pogodio je Luka Despot, koji je tako skinuo veliki teret s leđa svoje ekipe. Primljeni pogodak uzdrmao je Monaca, te ubrzo potom Policajci odlaze na dva gola prednosti. Ovog puta u strijelce se upisao Tonči Čaljkušić. U 38. minuti, Mihovil Bartulović povisuje na 3:0, a u posljednjoj minuti Dalibor Mihaljević postavlja končanih 4:0.

Program 17. kola zaključit će dva lokalna derbija. Bitku za prevlast u Brelima vodit će Arancioneri i Downtown, dok će borbu za primat u Tučepima voditi Recreativo i DPH Tučepi.