Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Novo Vrijeme regularni dio sezone završilo porazom u Dubrovniku

Futsal: Novo Vrijeme regularni dio sezone završilo porazom u Dubrovniku

Regularni dio HMNL i službeno je završio. Posljednje, 18. kolo odigrano je u petak navečer, kada je na rasporedu bilo svih pet utakmica. Novo Vrijeme završni ispit prije početka doigravanja odradilo je u Gospinom polju, gdje je u neizvjesnoj završnici poraženo od Square-a.

Bio je to drugi međusobni susret spomenutih klubova u svega dva tjedna. Za razliku od četvrtfinala kupa u kojem je Square u potpunosti nadigrao Makarane, ovaj jučerašnji bio je kudikamo neizvjesniji. I jedni i drugi pokazali su odličan futsal, te se pobjednik nije znao sve do posljednje sekunde. Velika drama na kraju je otišla na stranu Square-a, koji je slavio s 3:2.

Prvi gol nas utakmici postignut je već u 2. minuti. Gosti su bolje otvorili dvoboj te je Vitor Lima već u ranoj fazi doveo goste u vodstvo. Primljeni gol bio je veliki šok za Dubrovčane. Lider HMNL nije navikao ganjati rezultat, no sada je bio primoran na to. Četiri minute prije odlaska na odmor, Maro Đuraš zabija za 1:1 i vraća crveno-plave u utakmicu. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata te se na poluvrijeme otišlo s izjednačenim snagama.

Nastavak utakmice bio je sadržajniji i dinamičniji od prvog dijela. Dapače, u razmaku od dvije minute vidjeli smo čak dva pogotka. Najprije je u 26. minuti Maro Đuraš pogodio za 2:1, no niti minutu kasnije Toni Jelavić ekspresno zabija za 2:2. U završnih 10 minuta ušlo se s izjednačenim rezultatom, što je garantiralo dramu do kraja.

U 32. minuti još jednom se zatresla mreža Makarana. Ovaj put u strijelce se upisao Brazilac Guilherme, koji je vratio prednost na stranu Square-a. U posljednjih osam minuta gosti su dali sve od sebe da dođu do novog poravnanja, ali ovaj put u tome ipak nisu uspjeli. Dubrovčani su slavili s 3:2 i tako play-off dočekali u pobjedničkom raspoloženju.

Novo Vrijeme je pak upisalo četvrti uzastopni poraz te i dalje ne pronalazi recept za izlazak iz velike rezultatske krize. Uz to, porazom u Dubrovniku igrači Duje Bajrušovića propustili su prilike da preskoče Olmissum, koji je tako unatoč domaćem porazu od Vrgorca ostao četvrti. Novo Vrijeme u doigravanje ulazi s petog mjesta, čime je izgubio pravo da prvu utakmicu četvrtfinala igra pred svojima navijačima. U takvoj situaciji nije se odavno našao.

Z a ulazak u još jedno polufinale borit će se upravo protiv Omišana. Četvrtfinale se već standardno igra na dvije pobjede, a prva utakmica igrat će se na Ribnjaku.